Το Μystonline ειναι ξανα online και δωρεαν
Το Μystonline ειναι ξανα online και δωρεαν
Γενικά για τα games: Νέες κυκλοφορίες, hints, patches & λύσεις σε προβλήματα που προκύπτουν.

Postby DimitrisK » Wed Feb 17, 2010 8:42 pm

Οπως εχω ποσταρει εδω το Mystonline (URUonline) ειναι επιτελους online και δωρεαν. :shock: :
viewtopic.php?f=10&t=25356 {αν και το κλειδωσε καποιος απο εδω μεσα χωρις να μου εξηγησει τον λογο :x και που νομιζω, αν μη τι αλλο, το δικαιουμαι, :shock: :shock: μια και μεγαλωσα με τον κ.Τσουρινακη (δεν ειρωνευομαι) και αγοραζω ακομα και σημερα ανελλιπως (ακομα και οταν ημουν εξωτερικο,μου το φερνανε) το περιοδικο ουτε ξερω απο ποτε loooll}, Επισης φτιαξαμε μια μικρη κοινοτητα Ελληνων για να γνωριστουμε και να βοηθησουμε οσο μπορουμε ο ενας τον αλλο σε αυτον το τεραστιο γεματο πληροφοριες και ιστορια κοσμο αλλα και για να πινουμε online και κανενα ουζακι.
http://mystonline.com/forums/viewtopic.php?t=19384 περισσοτερες πληροφοριες εδω
Αληθεια ο κ. Τσουρινακης που ειναι ? δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν ειναι ηδη online στο Myst 8-) τον περιμενουμε να γνωριστουμε , ολοι εμεις ειδικα , που τον διαβαζουμε φανατικα (δεν θα ξεχασω ποτε μα ποτε το αρθρο του πριν πολλα πολλα χρονια για το ταξιδι του στο Περου (απλα καταπληκτικο) ισως με διαφορα το καλυτερο αρθρο στο περιοδικο μας (αντε και το review του Riven)
Dimitrios KI# 35506
Τελος δειτε οπωσδηποτε το πολυ παλιο μου post για το Myst οταν το επαιζα online απο την Γαλλια και την προσπαθεια μου να κανουν και την Ελλαδα join
viewtopic.php?f=10&t=13936&p=214760&hilit=Mystonline#p214760
Με αγωνιστικους χαιρετισμους (ολοι οι Ελληνες να κανουν link in στο Mystonline)

PS: τοτε εδω λεγομουν Dimitrios (χεχε εχασα κωδικους και email) και στο forum του Myst λεγομουν fijidreamer και που το αλλαξα) σε Dimitrios
Last edited by DimitrisK on Sat Feb 20, 2010 11:23 am, edited 2 times in total.
The rain is falling, the tree grows. The deep city breathes..URU again....
The end has not yet been written....
DimitrisK
Harmless

Postby nickvog » Wed Feb 17, 2010 11:12 pm

Ωραίος !!!!

Ψήνομαι για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ να μπω σε παιχνίδι online !!!!! :D
nickvog
True PCM Believer

Postby DimitrisK » Sat Feb 20, 2010 11:33 am

Παντως η παρεα μεγαλωνει συνεχως online .
DimitrisK
Harmless

Postby The_bear » Sat Feb 20, 2010 12:25 pm

..και δωρεάν;!;!

Δηλαδή παλιότερα πόσο πλήρωναν τους παίχτες για να παίζουν;
The_bear
Mostly Harmless

Postby nitro912gr » Sat Feb 20, 2010 1:05 pm

The_bear wrote:..και δωρεάν;!;!

Δηλαδή παλιότερα πόσο πλήρωναν τους παίχτες για να παίζουν;

πόσα θες εσύ δηλαδή;
nitro912gr
Επίτιμο Μέλος

Postby Irenicus » Sun Feb 21, 2010 12:52 pm

OK, ο αρκούδος μισεί τελικά το Myst περισσότερο κι από μένα!
PC Master Parody - Hitler is informed about Manos426f
http://www.youtube.com/watch?v=MZdaWZBQWnM
Irenicus
Deadly

Postby DimitrisK » Sat Mar 06, 2010 4:35 pm

Και για να σας βαλω πιο βαθεια στο lore του Μyst που δυστυχως το περιοδικο μας δεν εχει (οσο θα επρεπε) αναφερει δειτε αυτο το site
http://drcarch.thecitadel.nl/
Γιατι η σειρα των Myst δεν ειναι απλως παιχνιδια αλλα εργα τεχνης...

PS: 1.λυπαμαι πραγματικα που στο τευχος του Μαρτιου δεν υπηρχε καμμια μα καμμια αναφορα στο Mystonline.
2. Θα μας βρειτε εδω http://mystonline.com/forums/viewtopic.php?t=19384
DimitrisK
Harmless

Postby DimitrisK » Wed Mar 17, 2010 9:15 pm

Πλεον ειμαστε 20 + ατομα στην Ελληνικη γειτονια και μεγαλωνουμε συνεχως.
Ο Simos εφτιαξε ενα εξαιρετικο Blog με ελπιδα να γινει η φωνη μας και βρισκεται σε αυτο το Link
http://greecebevin.blogspot.com/
Επισης το post για την Ελληνικη γειτονια (Greece's bevin=neighborhood=hood=γειτονια) συνεχως ανανεωνεται ...
http://mystonline.com/forums/viewtopic. ... 952#329952
Ελατε καθε μερα περναμε πολυ ομορφα και την Κυριακη εχει και ενα event...
http://www.youtube.com/watch?v=2hR4UOiW ... re=related ναι ναι ειναι αυτος που καταλαβατε ο Rand .....
DimitrisK
Harmless

Postby Quietus » Thu Mar 18, 2010 9:31 pm

Κατεβάζω τώρα τον client και παω να κανω account ;)
my blog http://eburnus.blogspot.com/
"The age of shadows has begun, giant machines blot out the sun"
Quietus
Average

Postby DimitrisK » Fri Mar 19, 2010 7:49 pm

Σε περιμενουμε με χαρα!!! καλως ηρθες spread the word
The rain is falling , the tree grows , the deep city breathes... URU again...
DimitrisK
Harmless

Postby Simewn » Wed Mar 31, 2010 12:34 pm

Σας ανακοινώνω πως από σήμερα λειτουργεί online-chat στο blog.
Για οποιαδήποτε απορία σχετικά με το παιχνίδι, για τεχνικά θέματα , για το πως να γίνετε μέλη, αλλά και απλώς για να μας πείτε ένα γεια, μπορείτε να επισκεφτείτε το blog και να χρησιμοποιήσετε το ενσωματωμένο chat.
Shorah!

http://www.greecebevin.blogspot.com
Simewn
Escape Capsule

Postby TheCrow » Wed Mar 31, 2010 4:33 pm

Εκανα register k κατεβάζω τον client!
my Soundcloud page:
http://soundcloud.com/geosim
mixes,podcasts from Balearic to Techno...
TheCrow
Competent

Postby DimitrisK » Fri Apr 02, 2010 11:41 pm

Σας ενημερώνουμε ότι απο σημερα εχουμε μια Ελληνικοτατη γωνια στο Mystonline χαρη στον Chogon εναν πολυ παλιο υπαλληλο της Cyan.
Είναι το παλιο μας post αλλα σε καινουργιο σημειο
H ιδέα ηταν του Mark (Chogon) και μας τιμά ιδιαιτερα αυτη του η κινηση.
http://mystonline.com/forums/index.php κοιταξτε σε αυτη τη σελιδα κατω κατω..
θα βρειτε αυτο
Forum στα Ελληνικα.
Εκτος από τις οποιες τυχον ευχαριστιες σας προς την Cyan εκει θα μπορουμε να ποσταρουμε οτι θελουμε σχετικό με τα Myst (ιδιαιτερα για το Mystonline (Urulive), στα Ελληνικα (οπως για το lore κα).
Με εκτίμηση και τα απειρα ευχαριστω μου για τη φιλοξενια
Δημητριος.
DimitrisK
Harmless

Postby DimitrisK » Fri Apr 23, 2010 11:59 pm

Η ενασχόληση μου με τα Myst αρχίζει απο το 1993. Τότε εκείνες τις εποχές λογω έλλειψης επικοινωνίας με τον κοσμο (δεν υπηρχε internet ....φτηνο) ότι γνώριζα προερχονταν απο τα πραγματικα καταπληκτικα review του κ. Ανδρεα Παρασκευα Τσουρινακη. Όλα άλλαξαν όμως όταν για καλή μου (μονο?) τυχη πριν απο 4 χρονια ενω παρακολουθουσα πλεον διαφορα site για το Myst (ζουσα εξωτερικο) ειδα με εκπληξη οτι το URU γινοταν online με το ονομα Mystonline.ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ!! Δεν θα ξεχασω ποτε τα πρωτα δυστακτικα μου βηματα στον online (και ως επι το πλειστον αγγλωφωνο) κοσμο του URUlive (Mystonline).
Δεν το κρυβω οτι στην αρχη ντρεπομουν λιγο.Ολα αλλαξαν οταν συναντησα in game μια κοπελα απο τις USA η οποια επαιζε με κατι κωνους. Δεν αντεξα και την ρωτησα με τα φοβερα :D αγγλικα μου, τι κανει?
Μετα απο λίγο εγινε μελος της MyssTerries bevin (γειτονια) και απο εκει και περα οι γνωσεις μου για το παιχνιδι , τον κοσμο του και το lore του απογειώθηκαν κυριολεκτικά :shock: .
Μετα από εκατονταδες ωρες διαβασματος , χιλιαδες ωρες ενασχολησης μου με τα Myst και εξαιτιας του οτι θελω να μεταφερω οσα περισσοτερα πραγματα εμαθα σε ολους τους "αποκλεισμενους " εως τωρα Ελληνες, πηρα το θαρρος και εγραψα μια περιληψη (την οποια μαλλον θα εμπλουτιζω συνεχως ) προσπαθωντας να αποφυγω τα spoilers για το lore του κοσμου των D'ni .Ελπιζω πραγματικα αυτο μου το post να βοηθησει αρκετους Ελληνες να μαθουν περισσοτερα για τα Myst και να αγαπησουν (λατρεψουν) αυτο το εργο τεχνης οσο εγω.Σε ευχαριστω Cyan για οτι δημιουργησες......
http://mystonline.com/forums/viewtopic.php?t=20840

PS : Ελπιζω να το αγκαλιάσετε με αγαπη .Τα λεμε μέσα....
The end has not yet been written...
DimitrisK
Harmless

Postby NikolasFigaro » Sat Apr 24, 2010 4:51 pm

Φίλε DimitrisK, δεν ξέρω αν το πρόσεξες, αλλά στο νέο τεύχος του PCM κάνω αναφορά στον Bevin και την ελληνική κοινότητα, μέσα από την στήλη Adventure Codex. Προσωπικά, δεν εχω χρόνο για να ασχοληθώ περαιτέρω με το Myst Online, αλλά ελπίζω να κινήσει το ενδιαφέρον των (αρκετών, πιστεύω) Ελλήνων παικτών του Myst universe.

Κάθε επιτυχία εύχομαι! :D
NikolasFigaro
Επίτιμο Μέλος

Postby DimitrisK » Sat Apr 24, 2010 7:55 pm

Το είδα με έκπληξη σημερα το πρωί :shock:
http://mystonline.com/forums/viewtopic.php?t=20911
Εκ μέρους όλων των παιδιών σε ευχαριστούμε γιατί αυτο που προσπαθουμε να κάνουμε είναι ειλικρινά από καρδίας. Νόμιζα ότι το έκανε post ο Αλέξανδρος "Admiral" Γκέκας, εκτός αν είσαι ο ίδιος :shock: :D
Είμαι ειλικρινά ευτυχισμένος που το περιοδικό μας διαμέσω εσού έκανε αυτή τη ανακοίνωση, θα μας βοηθήσει πάρα πολύ. Νομίζω ότι το Mystonline είναι ένα έργο τέχνης αλλά η μεγαλύτερη δύναμη του είναι η μικρή αλλά πολύ αφοσιωμένη κοινότητά του. Υπάρχουν μέσα στο παιχνίδι άνθρωποι από 6-90 χρονών και κάποιοι από αυτούς είναι άτομα με ειδικές ανάγκες που ζουν κυριολεκτικά τη ζωή τους ξανά μέσα από αυτό. Υπάρχει μεγάλο δέσιμο μεταξύ ημών και της CYAN.(Μέχρι και πίτσες τους στείλαμε). Πριν λίγο καιρό έγινε ξανά το Mysterium 2010, μια συνάντηση από explorers που επισκέπτονται την Cyan και όχι μόνο. Τέλος θα ήθελα να σου πώ ότι η CYAN αρχίζει και δίνει open source το παιχνίδι γιατί πάντα το όνειρο τους ήταν οι εxplorers να δημιουργούν κόσμους και αυτοί να συνδέονται με το main game κάνοντας το να μην τελειώνει ποτέ.
Σε ευχαριστώ και πάλι και ειλικρινά ελπίζω να σε δούμε μέσα μια μέρα.
Η εμπειρία του MMO adventure είναι κάτι που κάθε άνθρωπος πρέπει να δοκιμάσει μία φορα. Δεν έχει να κάνει με τη λύση γρίφων (αυτό γίνεται μόνο άμμα θελεις , εκτός από κάποιες Ages (λιγες) που είνα υποχρεωτικό .Όταν το κανει τότε θα ζήσει μία πραγματικά πρωτόγνωρη εμπείρια και θα εκπλαγεί από αυτήν. Ουφ θα μιλάω μέχρι αύριο .....
DimitrisK
Harmless

Postby NikolasFigaro » Sat Apr 24, 2010 8:06 pm

Προς αποφυγίν παρεξηγήσεων, ο Αλέξανδρος "Admiral" Γκέκας έχει αναλάβει το RPG κομμάτι. Το adventure κομμάτι το έχω αναλάβει εγώ (Νίκος Κάκκος), όπως και τις ειδήσεις που αναφέρονται σε αυτό το είδος παιχνιδιών).

Βασικά καιρό τώρα παρακολουθούσα την πορεία σας, με αρκετό θαυμασμό θα έλεγα, αφού "αναγκάσατε" και την Cyan να προσθέσει ελληνικό subforum, και πιστεύω ότι τέτοιες προσπάθειες πρέπει να επιβραβεύονται :D

Δύσκολο πάντως να τα πούμε μέσα, αφού και ο χρόνος είναι περιορισμένος και, επιπλέον, -σ'χώρα με- δεν είμαι και ο πλέον φανατικός του Myst universe :oops:

Anyway, θα παρακολουθώ και την συνέχεια του "ταξιδιού" σας, και ευελπιστώ και σε μελλοντική επικοινωνία.

Να'στε καλά και να περνάτε όμορφα :D
NikolasFigaro
Επίτιμο Μέλος

Postby vengance » Sat Aug 17, 2019 9:32 pm

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.ru
gaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ru
heavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.ru
lactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.ru
laterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.ru
narrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.ru
palmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.ru
secularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
ultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vengance
Elite

Return to PC & Console Games